Choď na obsah Choď na menu
 


Tulipán z korálok

20. 2. 2011

Tulipán z korálok

potrebujeme: rokajl 2mm na okvetné lístky v tomto prípade červené       (rokaj je typ korálok - pozri vo fotogalérií - korálky)                                         

                         rokajl 2mm na pestík sv. oranžové alebo žlté

                         rokajl 2mm na lísky - zelené

                         medený drótik 0,3

                         špajdlu

                        niečo zelené na omotanie stonky (ja som ju omotala bavlnkou alebo omaľovala)

                        nožničky

                        nylonovú niť - silon - nilon

postup: Začneme okvetnými lístkami. Pripravíme si drótik . Na drótik si navlečeme cca 80 červených korálok ( najlepšie by boli rokajli ) . Asi 12 cm od konca urobíme slučku- aby sa korálky nevivliekli  a navlečeme 18 červených rokajlov .

Z dlhého navlečenie uberieme 21 korálok a upevníme rad . Aj tak pripravujeme dalšie rady z oboch strán lístku.Pripevníme ešte raz 21 korálok, v dalšej rade 2krát 25ks  a v poslednej 29ks.Zvyšok drótu na hornej strane lístku zamotáme pod poslednú radu a odstrihneme.Drótik z 2. strany odstrihneme asi 5cm  od lístku a jeden lístok je hotový.Okvetných lístok musíme mať presne 5ks.

Na stonku by nám malo stačiť 20cm drótiku.Na drótik navlečeme 15 žltých korálok a späť prevlečeme tak , že 15ty vynecháme a to zopakujeme ešte 2 krát.

Ešte vyrobíme 2 listy.Na jeden list si odstrihneme 1 m drótiku.Postup je rovnaký ako na okvetných lístkoch, iba je dlhší návlek. 15cm od konca urobíme slučku a navlečeme asi 10 zelených korálok . Potom na dlhší koniec drótiku postupne navlečieme korálky a upevníme 6 rad ( celok tvorí 7 radov ) . Potom konce drótiku zakončíme takým istým spôsobom. Medzi okvetné lístky vložíme stonku a všetko zmotáme dohromady.

Kvet urobíme takým istým spôsobom. A máme hotový kvet - tulipán.

namiesto korálok je lepšie používať rokajly

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.