Choď na obsah Choď na menu
 


Čistenie korálikov

8. 11. 2011

Čistenie korálikov

Existuje mnoho spôsobov, ako účinne vyčistit koráliky, no dve možnosti, ktoré uvádzam sú overené. Pri oboch platí, že ak chcete nanovo použiť staršie koráliky, pred čistením ich samozrejme treba najprv zvliecť zo šnúrky. Vždy si to radšej otestujte na menšom počte korálikov , ktoré čistíte , pretože niektoré koráliky totiž môžu reagovať s chemikáliami a budú sa odlupovať. V takýchto príkladoch koráliky očistite v jemnom roztoku vody a saponátu ( a jari na umývanie ).

Možnosť 1 :

Na čistenie voľných korálikov sú dosť dobré čistiace tablety na zubné protézy. Vložte koráliky do sklenej nádobky s vodou a potom do nej vložte tabletu. O niekoľko minút nájdete poklad.

Možnosť 2:

Sklené koráliky oživte čistiacim prostriedkom na sklo. Oddelené koráliky vložte do plastovej nádobky. Pridajte zmes troch dielov čistiaceho prostriedku na sklo a dvoch dielov vody a nechajte ich namočené cez noc. Ak koráliky ráno vyzerajú, že by ešte potrebovali očistiť, zopakujte tento postup s novým roztokom. POZOR!!!!!!! Sklené koráliky si môžete pomýliť s akrylovými . Akryl neznáša čistiace prostriedky na sklo a môže sa zakaliť.

Na čo ešte treba myslieť :

- pred prácou s korálikmi si vždy umyte ruky

- je to dôležité najmä pri čistení krištáľu

- mastnota z rúk sa totiž môže usádzať na krištáľových korálikoch, ktoré potom zmatnejú

Rady:

Koráliky z " druhej ruky " môžu byť skvelé, no možno bude treba vynaložiť trochu úsilia, kým odkryjete ich krásu. Ak ich chcete znova navliecť na drôtik, poodstrihujte z korálikov starý drôt.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.